Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

ECOKOTTY

Świadomość ekologiczna to jedna z najbardziej pożądanych wartości współczesnego rynku, dlatego w myKotty od początku staramy się dbać o wprowadzanie rozwiązań przyjaznych środowisku. Wybierając produkty myKotty możesz mieć pewność, że inwestujesz w drapaki, legowiska i kocie akcesoria powstające z pełną świadomością ich wpływu na środowisko. Sprawdź sam!

Drapaki myKotty powstają z naturalnej tektury falistej - materiału uwielbianego przez koty i przyjaznego dla środowiska. Papier jest najbardziej podatnym na recykling materiałem na świecie i ulega w pełni naturalnemu rozkładowi, w przeciwieństwie do plastiku czy tworzyw sztucznych - w myKotty stawiamy na 100% naturalności. A nasz świadomy wybór materiałów pozwala i Wam, przeKoty, zadbać o środowisko. 

 

Dlaczego to właśnie naturalna tektura falista zawładnęła produktami myKotty? Jej lekkość, wytrzymałość i wielofunkcyjność wykorzystujemy nie tylko w drapakach, ale także w naszym domku MIA, który jest w 100% recyklingowany, podobnie, jak nasze opakowania tekturowe oraz dodatkowa warstwa zabezpieczająca drapaki czy domek w transporcie. Tektura, z której korzystamy w produkcji opakowań jest zgodna z normą PN-EN 13427:2007 dotyczącą zawartości metali ciężkich oraz substancji szkodliwych i niebezpiecznych. Koty dają takim wyborom zielone światło!

Nacisk na naturalne materiały nie ominął też oczywiście legowisk i akcesoriów myKotty. Do produkcji legowisk EMI, OTI i PADI, a także naszych toreb TOTE BAG i zabawek KUNG FU stosujemy 100% bawełnę - w pełni naturalny materiał, który gwarantuje wyjątkową miękkość, a jednocześnie wytrzymałość kocich akcesoriów. Nawet przy wielokrotnym praniu i intensywnej eksploatacji legowisk, zabawek czy toreb, akcesoria te pozostaną na długo w dobrej formie.

Marnotrawstwu materiałów mówimy stanowcze NIE. Już przy pierwszych projektach naszego drapaka LUI dostrzegliśmy potencjał bryły pozostającej po wycięciu jego obłej sylwetki, przekształcając ją w nasz drapak heavy duty - VIGO. Na podobnej zasadzie są produkowane drapaki TOBI. Cały proces produkcji drapaków został zaplanowany tak, aby oszczędzić jak największą ilość cennej tektury falistej i ograniczyć ilość zużywanych materiałów oraz odpadów produkcyjnych do minimum. Poza tym dwustronność modeli LUI i VIGO daje im drugie życie po przełożeniu ich górą na dół.

Koty kochają kartony i wiemy, że niechętnie oddają do utylizacji opakowania, w których podróżują nasze drapaki, domki MIA oraz legowiska myKotty. Jeśli jednak zechcesz się ich pozbyć, wszystkie opakowania po drapakach, domkach z tektury i legowiskach są w 100% recyklingowane, ponieważ powstają z naturalnej tektury falistej - po zgnieceniu mogą bezpiecznie trafić do pojemników przeznaczonych na odpady papierowe. Do recyklingu można przeznaczyć także sam domek MIA, wykonany w całości z wysokiej jakości tektury. Tekturę falistą, którą owijamy i zabezpieczamy drapaki i domek na czas podróży, a nawet papierową taśmę klejącą, którą zamykamy opakowania, także możesz wyrzucić do pojemnika na papier. Co więcej, wywiązując się z obowiązujących przepisów odnośnie recyklingu opakowań, myKotty odprowadza opłatę recyklingową za opakowania, w których nasze produkty trafiają do Ciebie i Twojego kota.

Nasze dążenia do odpowiedzialności środowiskowej trwają nieustannie. Z roku na rok zmniejszamy ilość plastiku wykorzystywanego w naszych opakowaniach - do tej pory wymieniliśmy m.in. folię, którą wcześniej zabezpieczaliśmy drapaki i domek MIA, w której miejscu dziś stosujemy w pełni naturalną i nadającą się do recyklingu tekturę falistą. Wymieniliśmy też taśmy do pakowania, wybierając ostatecznie taśmy papierowe. A to nie koniec zmian!

Wszystkie produkty myKotty - legowiska, drapaki, torby, zabawki, czy domek MIA z matą tekturową powstają w Polsce, w zdecydowanej większości z materiałów pozyskiwanych w Polsce. Dzięki skoncentrowaniu naszych działań na rynku lokalnym nie tylko wspieramy rodzimy rynek, ale też ograniczamy negatywny wpływ na środowisko wynikający z transportu materiałów chociażby z dalekich krajów azjatyckich. Co więcej, nasz zespół od początku pracuje niemalże całkowicie w trybie zdalnym - nie tylko nie generujemy zbędnych odpadów w biurach, ale też nie przykładamy się do zatruwania środowiska podróżując do i z pracy. Online można zdziałać naprawdę wiele!

Gdy stawką jest bezpieczeństwo kotów, nie idziemy na kompromisy. Do produkcji drapaków używamy wyłącznie certyfikowanego kleju przeznaczonego do kontaktu z żywnością (podobnie jak to ma miejsce w opakowaniach, w które pakowana jest żywność). Klej ten jest bezpieczny dla zwierząt i ludzi, więc kocie harce na drapakach, ocieranie się o jego powierzchnię czy wylizywanie łap zaraz po drapaniu, pozostają dla Twojego futra całkowicie bezpieczne.

A co z legowiskami? Poza bezpieczną, w pełni naturalną 100% bawełną, do ich tworzenia korzystamy z farb atestowanych pod kątem bezpieczeństwa dla dzieci. Nadruki na naszych legowiskach, torbach czy zabawce Kung-Fu są bezpieczne dla kotów oraz ludzi, a przy tym pozostają odporne na zużycie i pranie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel